אם עקבתם אחר ההוראות להתקנת וורדפרס בסרטון הזה ואתם רוצים לכתובת דומיין ישראלית לאתר שלכם – המדריך הזה עבורכם.

כחלק מחבילת האחסון שלכם בבלוהוסט קיבלתם כתובת אינטרנט חינמית בין לאומיות ללא סיומת ישראלית. במידה והאתר שלכם מכוון לקהל הישראלי אני ממליץ לעבוד תחת דומיין ישראלי: co.il. המדריך הבא מסביר איך לרכוש ולהעביר כתובת דומיין ישראלית לבלו הוסט (שירות אחסון אתרים) ולחבר אותה לבלוג החדש שלכם:

1. קניית הכתובת הישראלית באתר בוקס: עקבו אחר הלינק הבא והכניסו את שם כתובת האינטרנט שאתם רוצים לקנות. לדוגמה: gildrori.co.il ולחצו חיפוש. ייתכן ובשלב הזה תצטרכו לחפש מספר פעמים עד שתמצאו דומיין מתאים ופנוי לבלוג החדש שלכם.

כתובת דומיין ישראלית לבלו הוסט

2. ברגע שמצאתם דומיין פנוי, לחצו על הכפתור לרכישה ליד שם הדומיין הרלוונטי.

העברת כתובת ישראלית לאחסון בלו הוסט

3. בחרו את תקופת רכישה לדומיין, מלאו את פרטי בעל הדומיין ופרטי מנהל הדומיין (יכול להיות אותו אדם):

*חשוב מאוד: תחת ניהול DNS לחצו מתקדם ומלאו את השדות עם כתובות הבאות:

  • ns1.bluehost.com
  • ns2.bluehost.com

לחצו על תשלום וסיימו את תהליך הרכישה. לאחר הרכישה יש לחכות 24 שעות כדי שהדומיין הישראלי יהיה מקושר לאחסון של בלוהוסט ותוכלו לחבר אותו לבלוג שלכם.

העברת כתובת ישראלית לאחסון בלו הוסט

4. לאחר 24 שעות, תתחברו לחשבון האחסון שלכם בבלוהוסט ותעקבו אחרי הלינק הבא כדי להתחבר לצ׳ט ולדבר עם נציג התמיכה של בלוהוסט, הכניסו את הפרטים שלכם וכתבו להם את הטקסט הבא (עדכנו את כתובת דומיין הישראלי שלכם בטקסט):

Hello,
I own an Israeli domain called: www.??????.co.il of which I changed the name servers to bluehost more than 24 hours ago. Can you please replace the current primary domain with the new Israeli domain and update the wordpress installation to reflect the new domain?
Many thanks.

התמיכה הטכנית של חברת האחסון בלוהוסט, תחליף את הדומיין הקיים שבחרתם בתחילת התהליך עם הדומיין הישראלי החדש. לאחר השינוי תוכלו להיכנס ללוח הבקרה שלכם בדומיין החדש: www.newdomain.co.il/wp-admin

אשמח לעזור אם יש לכם שאלות בעמוד צור קשר שלי והרשמו לרשימת התפוצה שלי למדריכים, עדכונים וטיפים נוספים: