אני נוסע להגשמת חלום אישי: להתאמן באייקידו ביפן

אני רוצה לחלוק אתכם למה השנה הקרובה מבחינתי היא שנה של הגשמת חלום.

אני מאמין שסוף השנה האזרחית היא הזדמנות מצוינת לעצור ולחשוב. לחשוב על השנה האחרונה וגם להסתכל קדימה. לפני כמה ימים כתבתי את הפוסט ״חייו של נווד דיגיטלי״ שהיה מאוד פופולרי בו סיכמתי את שנת 2017 ועכשיו אני יושב וחושב על השנה הקרובה.

מהו החלום שלי ואיך חלום נוצר?

לאחר השירות הצבאי שלי ולפני שעברתי ללונדון התאהבתי באומנות בשם אייקידו. אייקידו היא אומנות לחימה ודרך חיים שמקורה מיפן. זוהי אומנות מופלאה המבוססת על שיתוף פעולה עם היריב ולא לשווא התרגום הנפוץ החופשי של אייקידו בעברית הוא ״הדרך להרמוניה עם האנרגיה״.

אייקידו ביפן
By Truthsayer9Own work, CC BY-SA 3.0, Link

התחלתי ללמוד אייקידו בבית הספר ״כרמל״ לאייקידו במעיין צבי אצל המורה הבכיר בישראל איתן בן מאיר סנסיי. מהרגע הראשון שדרכתי על המזרן הרגשתי את ההרמוניה, השלווה והסיפוק באימון והתאהבתי.

התאמנתי שם כשנה עד שטסתי לחו״ל ובסופו של דבר מצאתי את עצמי בלונדון (תוכלו לקרוא פה על איך זה קרה). המעבר ללונדון לא היה פשוט והתרכזתי בעיקר בדברים של החיים אך תמיד הכמיהה להתאמן באייקידו נדנדה לי בראש. לצערי לאחר מספר אימונים בסגנונות שונים של אייקידו לא הצלחתי להתחבר וזנחתי את האומנות לכמה שנים.

עברתי דירה לדרום העיר לונדון ומצאתי מורה שמלמד אייקידו ב Kensington והחלטתי לתת לאהבה שלי צ׳אנס נוסף ומהרגע הראשון שנכנסתי לחדר הרגשתי שאני במקום הנכון – שם התאמנתי כשנה נוספת עד שאני ואשתי החלטנו לעזוב את העיר ולהפוך לנוודים דיגיטליים.

חיי הנוודות הדיגיטליים הם נפלאים אך הם באים עם חסרונות ואחד מהם הוא אייקידו בשבילי. אני לא יכול להמשיך להתאמן באומנות הזו אם אני זז ממקום למקום כל הזמן – זה פשוט לא אפשרי.

אייקידו ביפן…

אז למה אני בכלל מספר לכם את כל הסיפור הזה? כי החלטתי לנסוע ליפן לשלושה חודשים ללמוד אייקידו במכה של האייקידו בעולם – איוואמה. המקום בו הסנסיי הגדול מוריהי אואשיבה (זה שהמציא את השיטה) לימד אייקידו במשך שנים.

מאז שהתחלתי ללמוד אייקידו שמעתי סיפורים על תלמידים שהחליטו ללמוד ביפן. בעבר זה נראה לי כמו חלום שלעולם לא יתאפשר, אבל לפני כמה חודשים ביקרתי בישראל ויצא לי להתאמן בדוג׳ו הבית שלי ונדלקה לי נורה.

בדקתי את הלו״ז, עלויות, אופציות, טיסות והחלטתי שזה עכשיו או לעולם לא.

יש לי שלושה חודשים פנויים בתחילת 2018 ואני נוסע ליפן להגשים חלום!

אז מה אני הולך לעשות שם?

אני הולך לחיות בדוגו כתלמיד שגר בדוג׳ו (Uchideshi – live in student). בתכנית: תחזוקת הדוג׳ו, ניקיונות, משימות, משמעת עצמית והרבה אימונים בלו״ז צפוף מ 5 בבוקר ועד 8 בערב.

זה הלו״ז היומי של התלמידים בבית הספר מהאתר שלהם:

לומר לכם את האמת? כבר הרבה זמן שלא הרגשתי התרגשות כלכך גדולה ומשמעותית כמו זו שאני מרגיש עכשיו. אני חוזר ליפן.

אתם מוזמנים לקרוב אחרי הנסיעה שלי ליפן באינסטגרם שלי ועמוד הפייסבוק.
אם אתם רוצים ללמוד עוד על טיול ביפן תוכלו לקרוא את המסלול שלי לשבועיים ביפן והמדריך למבקר ביפן.

אייקידו ביפן

 

תודה שקראתם את הפוסט שלי. אני שמח שיכולתי לעזור ולתת לכם קצת השראה לחיים וטיול הבא שלכם!
אם יש לכם שאלות או אתם רוצים לומר משהו, אני אשמח אם תשאירו תגובה (ממש פה למטה)!

רוצים לשמור על קשר ולקבל עדכונים, אתם מוזמנים לעקוב אחריי באינסטגרם או בפייסבוק רוצים לקבל עדכונים מהבלוג שלי!
הירשמו פה לרשימת התפוצה שלי כדי לקבל טיפים על יעדים חדשים, מאחורי הקלעים ומדריכים שימושיים!

תודה על התמיכה בבלוג ״איפה גיל?״ - טיול מדהים!

כתיבת תגובה