5 מחשבות על פסטיבל ברנינג מן

בסביבות 4 בבוקר, לאחר שש שעות נסיעה באוטובוס לכיוון המדבר, נכנסתי לעיר האבן השחורה (Black Rock City), העיר הזמנית הכי מטורפת בעולם. פסטיבל ברנינג מן עומד להתחיל ושבעה ימים של טירוף חושים, יופי ויצירתיות עומדים בפני.

1) רק צריך לבקש

כחלק מעקרונות העיר, אי אפשר לקנות או למכור כלום, גם לא ממש מעודדים סחר חליפין. הרעיון של העיר הוא ליצור מקום שבו כל מבקר תורם לפי יכולתו מבלי לבקש תמורה. זה יכול להיות משהו קטן כמו לחלק סיגריות לאנשים או משהו הרבה יותר גדול כמו בר אלכוהול ענק עם פינוק ישיבה. קבוצות של עשרות אנשים מגייסות כספים, ומתכוננות חודשים לתרומה שלהם לעיר. ישנם אין ספור פאבים וברים, אין ספור סדנאות אלטרנטיביות ותלכס כל מה שרק אפשר לחושב עליו: ספר, מקעקע, סדנאות, אוכל, דואר וכו׳. אומרים שהפלאיה תספק (The Playa Provides – הפלאיה זה הכינוי לאדמת המדבר בספטיבל) ובאמת, באופן מאוד מוזר, רק צריך לבקש והעיר מספקת.

הרעיון של לתת בלי לקבל מעורר השראה ומראה שאפשר לחיות אחרת. לדוגמה, רצה שמועה ברחבי העיר שבשדה התעופה של העיר ישנם מספר טייסים שבמארגנים טיסות אז הלכנו לשדה ובאהבה רבה, כולל ג׳ין וטוניק מהטייס, קיבלנו טיסה חלומית מעל המדבר.

פסטיבל ברנינג מן

2) Say Yes More

ישנן המון דרכים לחוות את ברנינג מן – הכל מקובל. אחד מאנשים שפגשתי קרא לעצמו ״השועל הכסוף״ ולשבוע אחד הוא לא היה אותו אדם עם עבודה רגילה אלא מישהו אחר – כך הוא הצליח לצאת מהנורמל ולהיות מישהו אחר.

סדנאות מוזרות וקרב גלדיאטורים וזה רק קמצוץ ממה שאפשר לחוות והאמת היא שרגעים שאני הכי זוכר אלו שיחות עם אנשים מיוחדים ברחבי העיר – רק צריך לומר כן והכל אפשרי.

פסטיבל ברנינג מן

פסטיבל ברנינג מן

3) השריפה

הלילה החמישי הוא ליל השריפה בו שורפים את האיש. לכל אחד שריפת ה״מן״ מסמלת משהו אחד. חלק מורדים מול הממסד (האח הגדול או Stick in to the man), לאחרים, השריפה מסמלת משהו יותר אישי. מה שבטוח שטקס השריפה הוא מאורע מדהים בו 70 אלף איש יושבים במעגל ענקי מסביב לאיש ולאחר מופעי אש ומוסיקה מדליקים את האיש במופע זיקוקים מטורף. לאחר שהאיש קורס נותרת מדורה ענקית שבוערת על הלילה.

כדי להתחמם ולהתייחד עם האיש, בילינו את הלילה מסביב לאיש השרוף – מדורה ענקית. מאות אנשים הולכים בין הלהבות לחפש חלקי מתכת כדי לקחת מזכרת הביתה. קבוצה אחת של אנשים הביאו כבש שלם והשתמשו בגחלים לבשל את הכבש ולחלק לכולם את הבשר, חלק חילקו מרשמלו ואחרים הכינו קפה. אני ממליץ בחום – זהו מקום מאוד מיוחד.

פסטיבל ברנינג מן

 

4) האומנות

אמנים מכל העולם מביאים את יצירות האומנות שלהם לפסטיבל ובכל כיוון אפשר לראות יצירות מדהימות של ביטוי עצמי וכיף. אני ממליץ בחום לקחת אופניים (שלכם או להשתמש באופנים הציבוריות) או לקפוץ על האחד מרכבי האומנות (Art Cars) ולנסוע כמה שעות מסביב לעיר.

P9070400

פסטיבל ברנינג מן

פסטיבל ברנינג מן

5) קחו את המדבר איתכם הביתה

אני למדתי בפלאיה את משמעות הנדיבות ואני מנסה לקחת קצת ממה  שלמדתי במדבר לחיי היום יום. אני בר מזל שיכולתי להשתתף בברנינג מן ואני מרגיש זכות ושליחות לתת קצת ממה שלמדתי לאחרים. מה אתם תקחו איתכם הביתה?ֿֿ

פסטיבל ברנינג מן

פסטיבל ברנינג מן

IMG_5821

תודה שקראתם את הפוסט שלי. אני שמח שיכולתי לעזור ולתת לכם קצת השראה לחיים וטיול הבא שלכם!
אם יש לכם שאלות או אתם רוצים לומר משהו, אני אשמח אם תשאירו תגובה (ממש פה למטה)!

רוצים לשמור על קשר ולקבל עדכונים, אתם מוזמנים לעקוב אחריי באינסטגרם או בפייסבוק רוצים לקבל עדכונים מהבלוג שלי!
הירשמו פה לרשימת התפוצה שלי כדי לקבל טיפים על יעדים חדשים, מאחורי הקלעים ומדריכים שימושיים!

תודה על התמיכה בבלוג ״איפה גיל?״ - טיול מדהים!

מחשבה 1 על “5 מחשבות על פסטיבל ברנינג מן”

  1. גיל, ההשתתפות בפסטיבל נשמעת חוויה מדהימה גם חיצונית וגם פנימית. להיות במרחב שבו הנתינה ללא תמורה היא הערך העליון, בוודאי משנה משהו בתוכנו. להיות במרחב של חופש ואומנות, של מרחבים ומפגשים אינטימים. נשמע כמו חוויה מטורפת, ייחודית, מעניינת ומרחיבה את הלב והנפש. איזה כיף לך, זכית!

    הגב

כתיבת תגובה